Достапни линкови

Руско-американски разговори во Москва


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон ке престојува денеска во Москва на разговори со шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров и Претседателот Дмитриј Медведев. Клучна тема на разговорите ке биде новиот договор за стратегиско офанзивно вооружување и плановите на американската администрација за создавање нов систем на против ракетна одбрана.
XS
SM
MD
LG