Достапни линкови

Еквадорската полиција заплени 8,4 тони кокаин


Полицијата на Еквадор соопшти дека запленила 8,4 тони колумбиски кокаин, чија вредност се проценува на околу 400 милиони долари. Безбедносните сили на Еквадор уништиле и лабораторија во која неделно можеле да се произведат 5 тони кокаин. Тоа е најголема лабораторија за преработка на дрога во земјата што е досега откриена, соопштува полицијата.
XS
SM
MD
LG