Достапни линкови

Сирија забрани пушење во рестораните


Сирија го забрани пушењето во затворени јавни објекти. Според декретот што го потпишал претседателот Башар Ал Асад прекршителите на забраната за пушење во кафулињата пабовите и рестораните ќе треба да платат казна од околу 50 долари. Забраната се однесува и на популарното наргиле. Забрането е пушење во училиштата и во јавниот превоз.
XS
SM
MD
LG