Достапни линкови

Пакистан ќе ги интензивира операциите против Талибанците


Пакистанките власти денеска изјавија дека планираните операци против Ал-Каида и Талибанските милитанти се неминовни, јавува Ројтерс. Раководството на Пакистан одлучило дека повеќе нема избор и дека мора поборбено да регираат на терен. Пакистанскиот министер за бнатреѓни работи изјавил дека и населението во јужен Вазиристан исто така апелирало за спороведување на итни операци против милитантите.
XS
SM
MD
LG