Достапни линкови

Ирската Ослободителна национална армија се разоружува


Ирската Ослободителната национална армија , денеска го објави крајот на својата насилна кампања против британската контрола на Северна Ирска, изјавил ирскиот министер за надворешни работи Мајкл Мартин . Тој изјавил дека „Тоа е добредојден развој„ и го поздравил нивното решение да се разоружаат.

XS
SM
MD
LG