Достапни линкови

Ердоган повикува Ерменија да се повлече од Нагорно-Карабах


Турскиот премиер Тајип Ердоган денеска изјави дека Ерменија треба да се повлече од окупираната азербејџанска територијата Нагорно-Карабах, за да може турскиот парламент да даде одобрение на мировниот договор, кој беше потпишан помеѓу Анкара и Ереван. Ердоган изјавил дека решавањето на проблемите меѓу Ерменија и Азербејџан ќе значи многу и за Турција

XS
SM
MD
LG