Достапни линкови

Кина трага по сопствениците на илегален рудник во кој загинаа 14 луѓе


Полицијата во југозападна Кина се обидува да ги уапси сопствениците на илегален рудникот за јаглен, во кој во четвртокот загинаа 14 луѓе. Иако властите им забраниле на сопствениците да го отвараат рудникот, тие со сила ги натерале работниците да продолжат да работат, по што рудникот се распаднали и ги оставил рударите заробени. Полицијата нуди 1.470 долари награда за информација која ќе доведе до сопствениците на рудникот

XS
SM
MD
LG