Достапни линкови

Бомбашки напади во Ирак, 8 мртви


Најмалку осум лица загинаа, а многумина се повредени во екплозија на два автомобил-бомби во Рамади, главниот град на ирачката западна провинција Анбар, соопштија тамошните власти. Автомобилите биле паркирани пред зградата на провинциската влада .
Анбар e поранeшно упориште на Ал Каеда, кoe e честа мета на бомбашки напади. Минатата недела при експлозија на бомба во минибус загинаа најмалку девет лица .

XS
SM
MD
LG