Достапни линкови

САД и Велика Британија:Пакистанските нуклерани објекти се безбедни


Соединетите Американски Држави и Велика Британија денеска изразија уверување дека пакистанските нуклеарни објекти се безбедни по нападот на армиски штаб, од страна на талибански милитанти. Државниот секретар на САД Хилари Клинтон на прес-конференцијата во Лондон, изјави дека Вашингтон има доверба во пакистанската влада дека имаат контролата врз нивното нуклеарно оружја. Британскиот секретар за надворешни работи Дејвид Милибанд изјави дека немало докази за било закана за Пакистанските нуклеарни објекти.
XS
SM
MD
LG