Достапни линкови

Индија предупреди на опасност од Пакистанките милитанти


Индискиот секретар за надворешни работи Нирупама Рао, ја предупредил меѓународната заедница за опасноста од милитантите во Пакистан. Неговите коментари следат по бомбашкиот напад врз индиската амбасада во Кабул, во кој загинаа 17 луѓе. Талибанците ја презеде одговорноста за нападот во четвртокот. Роа го посети Кабул и се сретнал со авганистанскиот претседател Хамид Карзаи, со министерот за надворешни работи и со секретарот за национална безбедност.
XS
SM
MD
LG