Достапни линкови

Иран ќе продолжи да збогатува ураниум, ако разговорите не успеат


Портпаролот на иранската Организација за атомска енергија предупреди дека неговата земја ќе збогатува ураниум за потребите на истражувачкиот реактор ако разговорите со светските сили не успеат. Тој за Асошиетед прес, изјавил дека Иран е отворен за предлози, и дека ќе дискутираат за ова прашање на средбата на 19 октомври во Виена со претставници од САД, Франција и Русија.
XS
SM
MD
LG