Достапни линкови

Во Египет уапсени 24 члена на Муслиманското Братство


Египетските безбедносни сили уапсиле 24 члена на опозиционата група Муслиманско Братство , кои се подготвувале да протестираат низ земјата во знак на солидарност со палестинците, јавува Германската новинска агенција. . Движењето планирало да организира над 120 митинзи низ целата земја за да покаже солидарност со палестниците и да ја искажат лутината за варварските мерки кои ги превзема израелската војска кон палестинците.
XS
SM
MD
LG