Достапни линкови

Чешката Влада се надева на потписот на Клаус


Чешкиот премер Јан Фишер го поздрави потпишувањето на Лисабонскиот догово во Полскa и изрази уверување дека и Чешка ќе го стори тоа до крајот на годината. Чешката влада веќе на состанокот во понделник ќе се обиде да го реши проблемот кој го приреди претседателот Вацлав Класус барајќи и во Чешка да важат исклучоците во примента на Повелбата за основните права во одредени области.

XS
SM
MD
LG