Достапни линкови

Министерска конференција ЕУ и Западен Балкан


Во Брисел на 9 декември , ќе се одржи министерска конференција на која ќе учествуваат претставници на ЕУ и на Западен Балкан, соопштил денеска шведскиот министер во Србија, Кристер Брингеус. На конференцијата ќе се разговара за регионалната соработка и добрососедските односи како услов за приклучувањето на земјите од Западен Балкан во ЕУ, но ќе се разговара и за странки инвестици и за економската криза, соопштил Брингеус за Танјуг.
XS
SM
MD
LG