Достапни линкови

Кастро: Нобеловата награда, критика за претходниците на Обама


Кубанскиот лидер Фидел Кастро денеска оцени дека доделувањето на Нобеловата награда за мир на Барак Обама е позитивна мерка. Според него, таа има за цел да ги искритикува, како што изјави, геноцидните политики на неговите претходници во Белата Куќа.
XS
SM
MD
LG