Достапни линкови

Вооружен напад во Пакистан


Пакистански воени преставници соопштија дека вооружени лица нападнале армиски објект во близина на главниот град Исламабад. Агенциите прецизираат дека во објектот имало војници и офицери кои возвратиле на нападот. До ова дојде ден откако во бомбашки напад во Пешавар загинаа скоро 50 луѓе. Пакистан се бори против исламистичките милитанти, вклучувајќи ги талибанците и групите поврзани со Ал Каида.
XS
SM
MD
LG