Достапни линкови

Уапсен нуклеарен физичар, поврзан со терористиФранцуските власти упасиле еден нуклеарен физичар од Европската организација за нуклеарни истражувања, под сомневање дека имал врски со терористичка организација во Алжир. Според организацијата, уапсениот, чиј идентитет не е соопштен, при работата немал допир со ништо што би можело да се искористи за тероризам.
XS
SM
MD
LG