Достапни линкови

Престојните локални избори на Косово се клучни


Американскиот амбасадор во Приштина Кристофер Дел оцени денеска дека престојните локални избори на Косово, закажани за 15-ти ноември, се исклучително значајни бидејки ќе покажат дали Косово може да биде функционална држава. Во обраќањето пред студентите во Американскиот Универзитет на Косово, Дел потсети дека ова се први избори од независноста, кои ги организираат косовските институции.
XS
SM
MD
LG