Достапни линкови

Рагби и голф, Олимписки спортови


Меѓународниот Олимписки комитет денеска во Копенхаген ги вклучи рагбито и голфот на списокот на олимписки спортови за игрите во 2016 и 2020 година. Со тоа бројот на спортовите на Олимписките игри изнесува 28.
XS
SM
MD
LG