Достапни линкови

Во Нови Сад, потрага по Горан Хаџиќ


Српската полиција извршила претрес во куќата на обвинетиот од Хашкиот трибунал за воени злосторства Горан Хаџиќ во Нови Сад. Хаџиќ живеел во таа куќа до јули 2004 година. Покрај Хаџиќ, во бегство се наоѓа уште Ратко Младиќ. Претставници на Акцискиот тим за лоцирање и апсење на хашките бегалци изразија надеж дека Младиќ ќе биде испорачан во Хаг до крајот на годинава.
XS
SM
MD
LG