Достапни линкови

Барак Обама - добитник на Нобеловата награда за мир


Добитник на годинешната Нобелова награда за мир е американскиот претседател Барак Обама, е соопштено денеска во Осло. Во образложението се вели дека наградата му се доделува за неговите заложби за зајакнување на меѓународната дипломатија и соработката меѓу народите.
XS
SM
MD
LG