Достапни линкови

40 загинати од експлозија во Пешавар


Најмалку 10 лица загинале, а околу 100 биле повредени при екплозија на автомобил бомба на пазар во пакистанскиот град Пешавар. Засега никој не ја превзел одговорноста. Пешавар е честа мета на милитантите поврзани со Ал Каеда, кои со насилства се борат против властите на Пакистан.
XS
SM
MD
LG