Достапни линкови

Најголема закана за САД и натаму Ал Каеда


Белата Куќа соопшти дека талибанците во Авганистан се помала закана за безбедноста на Соединетите Држави во однос на терористичката мрежа Ал Каеда. Портпаролот Роберт Џибс изјави дека претседателот Барак Обама сеуште нема конкретни одлуки за новата стратегија во Авганистан и Пакистан. СЕ очекува денеска Обама да им уште еден состанок со највисоките воени, разузнавачки и дипломатски претставници.
XS
SM
MD
LG