Достапни линкови

Самит на земјите од ЗНД


Претставници на земјите од Заедницата на независни држави денеска одржуваат самит во главниот град на Молдавија, Кишињев. Според официјалната агенда, на дневниот ред се 20-тина проекти за економска, хуманитарна и безбедносна соработка.
XS
SM
MD
LG