Достапни линкови

НАСА со невообичаен експеримент на МесечинатаНАСА се подготвува да урне две вселенски безпилотни летала на месечината за да собере податоци дали и колку на Месечината има вода. Според планот, денеска најнапред една празна ракета ќе удри во кратер на Месечината, а втората, која ќе оди зад неа, ќе снима и ќе ги испрати податоците, по што и таа ќе се урне.
XS
SM
MD
LG