Достапни линкови

Денеска ќе биде соопштен добитникот на Нобеловата награда за мир


Денеска во Осло ќе биде соопштен годинешниот добитник на Нобеловата награда за мир, за која има рекордни 205 номинации. Најголеми шанси им се даваат на затворениот кинески дисидент Ху Џиа, колумбискиот сенатор Пиедад Кордоба, принцот Гази бин Мухамед од Јордан и авганистанската активистка за правата на жените Сима Самар.
XS
SM
MD
LG