Достапни линкови

Министерски состанок на Процесот за соработка на ЈИЕ


Во Истанбул денеска почнува дводневен неформален министерски состанок на земјите членки на Процесот за Соработка на Југоисточна Европа на кој учествува и македонскиот министер за надворешни работи Антонио Милошоски. Ова е прв состанок на претставници на земјите на организацијата, а освен нејзини земји членки на состанокот учествуваат и претставници на Европската Унија и на Советот за регионална соработка .
XS
SM
MD
LG