Достапни линкови

Средба Саркози- Ѓул


Денеска во Париз турскиот претседател Абдула Ѓул ќе се состане со францускиот колега Никола Саркози. Средбата е интересна поради тоа што меѓу лидерите на ЕУ, Саркози важи за еден од главните противници на примањето на Турција во членството на Унијата.
XS
SM
MD
LG