Достапни линкови

Во Индија загинале 17 полицајци


Најмалку 17 полицајци загинале во серија битки со мајоистичките бунтовници во западна Индија, соопштила индиската полиција.
Полицајците биле нападната од 150 бунтовници во пошумените делови на областа Махараштра, каде што бунтовниците имаат свое упориште .

XS
SM
MD
LG