Достапни линкови

Фуере повика да не се шпекулира за извештајот на ЕК


Евроамбасадорот Ерван Фуере повика да не се шпекулира за содржината на извештајот за напредокот на Македонија кон ЕУ.Тој изјавил дека е охрабрувачки тоа што е направен голем напредок и уверен е дека тоа ќе биде забележано.
XS
SM
MD
LG