Достапни линкови

Француски министер обвинет за секс скандал


Француските политичари побараа министерот за култура во таа земја да им ја објасни својата одлука да плаќа за секс со момчиња во Тајланд. Скандалот ги натера тие да побарат остаква од него. Иако деталите за однесувањето на министерот се објавени уште во 2005 во автобиаографија, повторно станаа актуелни, откако тој јавно го бранеше уапсениот режисер Роман Полански, кој е обвинет за сексуални односи со 13 годишно девојче.XS
SM
MD
LG