Достапни линкови

Рикер:Проблемот со името треба да се реши што поскоро


Решение за името е можно и двете страни со посредство на ОН треба што поскоро да го решат тоа, изјавил американскиот амбасадор во Македонија, Филип Рикер. Тој рекол дека треба да се искористи добрата атмосфера и да се најде решение, што е во интерес на сите. Рикер негирал дека Американскта амбасада во Скопје е ангажирана за затварање на проблемот со името, но повторил дека САД го подржуваат процесот и се подготвени да помогнат.

XS
SM
MD
LG