Достапни линкови

Средба на папата со палестинскиот лидер Махмуд Абас


Папата Бенедикт XVI , денеска во Ватикан се сретнал со палестинскиот претседател Махмуд Абас и разговарале за неговата средба со израелскиот лидер која се случи минатиот месец. Лидерите на Палестина и на Израел на 22 Септември во Њујорк разговаараа за обновување на мировните преговори, а разговорите се одржаа под покровителство на американскиот претседател Барак Обама

XS
SM
MD
LG