Достапни линкови

Порасна цената на нафтата


Цената на нафтата во светот се искачи за 70 долари за барел. Причините за повисоката цена се во слабеењето на доларот, смалените резерви во рафинериите и поради одлуката на една група во Нигерија и понатаму да ја напаѓа нафтената индустрија во таа земја. Лесното гориво се продава за 78 центи повеќе од претходно.
XS
SM
MD
LG