Достапни линкови

Херта Милер, добитник на Нобелова награда за литература


Германската писателка Херта Милер ја доби годинаешната Нобелова награда за литература. Со изборот на Милер се потврдија предвидувањата на британската обложувалница Ледброкерс, која важи за една од најдобрите во предвидување на победниците. Tие ја ставија Милер во најтесниот круг на можни добитници.
XS
SM
MD
LG