Достапни линкови

Обама во ноември на азиска турнеја


Барак Обама во идниот месец за прв пат ќе отпатува на турнеја по Азија откако стана американски претседател. Притоа тој ќе престојува во Јапонија, Кина, Јужна Кореја и Сингапур. Белата куќа најави дека Обама на 11 ноември ќе замине за Токио, а потоа во Сингапур по што ја почнува четиридневната посета на Кина.
XS
SM
MD
LG