Достапни линкови

Најмалку две жртви од тајфунот во Јапонија


Силен тајфун ја погоди Јапонија, при што најмалку две лица загинале и била направена голема материјална штета. Тајфунот Мелор со силни ветрови и изобилни дождови присили илјадници луѓе да ги напуштат домовите и го прекина сообраќајот, пред да ја напушти земјата кон Тихиот океан.
XS
SM
MD
LG