Достапни линкови

ЧСА продава авиони и друг имот


Управниот одбор на чешкиот авио- превозник ЧСА одобри продавање на пет авиони и друг имот, во обидот да се дојде до повеќе готови пари. Компанијата претходно веќе најави праќање на принуден одмор на 860 работници, а наредната недела планира да објави и нови „драстични“ мерки.
XS
SM
MD
LG