Достапни линкови

Запленето големо количество дрога во Авганистан


Авганистанското Министерството за одбрана, соопшти дека американските и авганистанските сили денеска заплениле 50 тони опиум , 1,8 тони хероин, и убиле 17 талибански бунтовници во заедничка операција во јужниот дел на Авганистан. Вредноста на дрогата се проценува на 5 милиони долари, а освен дрога, заедничките сили заплениле и вештачко ѓубре и оружје
XS
SM
MD
LG