Достапни линкови

Расмусен :И Русија да учествува во обуките во Авганистан


Генералниот секретар на НАТО,Андерс Фог Расмусен, денеска ја повика и Русија да и таа покрај Европа и САД , допринесе во обуките за зајакнување на авганистанските сили. Расмусен изјавил дека Русија веќе дозволила транзит на воена опрема преку нејзината земја . Тој го поздравил напредокот на односите меѓу Русија и НАТО, кои се заладија после руско-грузиската војна , минатата година
XS
SM
MD
LG