Достапни линкови

Грчката Нова демократија ќе бара замена за Караманлис


Грчката партија Нова демократија, која загуби на парламентарните избори, кои се одржаа во неделата, на 7 ноември ќе избира нов лидер. Партијата на вонреден конгрес ќе бара замена за Костас Караманлис, кој си поднесе оставка, по загубата на изборите.
XS
SM
MD
LG