Достапни линкови

Вакцините против новиот грип, стигнуваат во ноември


Првите 100 илјади дози вакцини против новиот вирус треба да пристигнат во ноември, а останатите 700 илјади до јануари следната година, изјави денеска ,Јованка Костовска, претседател на Комисијата за пандемски грип .Најнапред ќе се вакцинираат здравствените работници, бремените жени и хронично болните лица кои ќе бидат повикувани согласно потврди од нивните матични лекари.

XS
SM
MD
LG