Достапни линкови

Новиот ракетен план на САД, не е закана за Русија


Рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, изјави дека новиот американски ракетен план нема да претставува сериозна закана за Русија и дека можеби ќе ги подобри односите меѓу двете земји.

XS
SM
MD
LG