Достапни линкови

Нови жртви во Ирак


Најмалку 4 луѓе се убиени а 9 повредени во најновите насилства во Ирак, пренесува Германската новинаска агенција. Во одвоени напади во Мосул , загинале неколку полицајци најчесто од бомби. Меѓу повредените имало и цивили.


XS
SM
MD
LG