Достапни линкови

Иран-САД стои зад исчезнувањето на научникот за нуклеарно оружје


Иранскиот министер за надворешни работи тврди дека можеби САД се вмешани во исчезнувањето на ирански нуклеарен научник во Саудиска Арабија. Научникот исчезна во мај годинава додека бил на аџилак. Иранскиот министер изјавил дека тие имаат докази со кои можат да покажат дека има американска улога во сето тоа.
Саудиска Арабија досега не дала никакви информации каде е научникот.

XS
SM
MD
LG