Достапни линкови

Објавени добитниците на Нобеловата награда за хемија


Добитници на годинешната нобелова награда за хемија се индиецот Венкатраман Рамакишнан, американецот Томас Стеиц и израелката Ада Јонат. Како што е соопштено денеска во Стохолм, наградата им се доделува за работата врз функционирањето на рибозомите.
XS
SM
MD
LG