Достапни линкови

Во Богота засилени мерки против криминалот


Властите во Колумбија изразија загриженост од растечкото насилство во Богота, каде што од јануари до август, годинава, биле убиени над илјада лица. Првиот човек на полицијата во Богота најави распоредување на дополнителни 2 илјади полицајци низ градот, како и други мерки за спречување на криминалот.
XS
SM
MD
LG