Достапни линкови

НАСА открила нов прстен околу Сатурн


Вселенскиот телескоп на НАСА открил нов и најголем прстен околу планетата Сатурн. Како што соопшти НАСА, прстенот се наоѓал далеку, но во системот на Сатурн и се состоел од честички на мраз и прашина.
XS
SM
MD
LG