Достапни линкови

САД се закануваат со засилени санкции спрема Иран


Америка е подготвена да воведе посилни санкции врз Иран, доколку тие не се откажат од нуклеарната програма. Стујарт Левел од одделот за тероризам изјави дека Вашингтон се обидува да добие што поголема поддршка за посилни санкции, ако Иран не преземе чекори да докаже дека не се обидува да направи атомско оружје. Американците прават напори во оваа акција да им се придружат и Русија и Кина.
XS
SM
MD
LG