Достапни линкови

Експлозија на автомобил- бомба во Ирак


Во експлозија на автомобил бомба во Ирак животот го загубија најмалку девет луѓе, а дваесетина се повредени. Инцидентот се случил кога едно паркирано возило екплодирало на пазар во Фалуџа, 65 километри оддалечен од главниот град Багдад. Ова подрачје беше стабилно од 2006-та година, кога сунитските борци се свртија против Ал Каеда и заедно со војската на САД започнаа да се борат против бунтовниците.
XS
SM
MD
LG